Krása bez hranic: jak ji objevit a cítit se krásná v jakémkoli věku

Přivonět si ke květině a na okamžik se nechat okouzlit její nádhernou vůní tak, že se pocit blaha rozlije celým tělem…

Vnořit svůj zrak do barevné symfonie letní zahrady či parku… a nechat ji na sebe působit jako třpytící elixír vitality, radosti a hojnosti.

A to vše třeba cestou do práce.

V pondělí ráno, kdy vás čeká perný den. Ale vy jste už díky zapojeným smyslům a vnitřním prožitkům krásy:

 • ukotvení v sobě,
 • v pohodě,
 • zářící.

Do kanceláře tak vcházíte s úsměvem a s vnitřní důvěrou, že to dnes bude hezký den.

Šéf, který měl původně špatnou náladu, trochu zjihne, když vás vidí. Problém, který právě řeší, už nevidí tak černě. A tak i díky vám je na ranní schůzi míň nabručený, než by jinak byl.

3 DŮVODY, PROČ KRÁSA NENÍ NEPRODUKTIVNÍ  

Krása není neproduktivní. Naopak. Opravdu se vyplatí investovat svůj čas do vnímání a vytváření krásy.

A to ze 3 zásadních důvodů:

 • Krása vyživuje naše nitro – je to doslova potrava pro duši, a pro tu ženskou zejména.
 • Krása působí antistresově.
 • Krása aktivuje naše vnitřní vedení, moudrost a intuici.

BÝT VÍCE V POHODĚ A VÍCE ZÁŘIT DO OKOLÍ

Schopnost vnímat krásu má ještě jeden ohromně zásadní efekt, zejména pro ženy. Zvyšuje sex-appeal.

Prožitky krásy jsou totiž pro ženu tak bytostně důležité, že když je má často a v dostatečné míře, tak je:

 • více v harmonii se sebou,
 • více v pohodě
 • a více září.

Na tuto vnitřní přitažlivost pak jako magnet reaguje okolí, ať už vědomě či podvědomě.

A to je důležité nejen pokud si nového partnera právě hledáme. Ale dokonce ještě více, pokud v partnerském vztahu už jsme. Muži chtějí cítit ze své partnerky radost, harmonii, pohodu.

UTLUMENÉ SMYSLY – NEJVĚTŠÍ BLOK PROŽÍVÁNÍ KRÁSY

Tím největším blokem každodenního prožívání krásy jsou utlumené smysly, tedy:

 • zrak,
 • čich,
 • chuť,
 • hmat
 • a sluch.

Většina z nás je má díky modernímu, rychlému způsobu života málo aktivní. Nevytrénované k detailnímu a pozornému vnímání barev, vůní, struktury materiálů, chutí a zvuků, které kolem nás neustále jsou.

Navíc mnoho českých a slovenských žen nemělo v době dospívání, kdy se rodí klíčové ženské návyky, žádné vzory smyslového prožívání krásy. Naše maminky a babičky díky práci na 2 směny hlavně spěchaly. Na nějaké kochání se západem slunce či rozkvétající slunečnicí neměly čas.

Ten neustálý ženský spěch si většina z nás přenesla do svého života. Já sama bych mohla vyprávět…  Prvních 37 let svého života jsem prospěchala.

Jenže spěch a krása se bohužel neslučují…  

A mnohdy přímo vylučují.

Krása musí být prožitá intenzivně alespoň jedním z 5 smyslů, aby měla výše uvedené blahodárné účinky. I kdyby to měly být jen 3 sekundy, kdy se ale PLNĚ věnujete danému prožitku.

Mentální prožívání krásy, jak se říká z rychlíku, bez zapojení smyslů, tyto účinky nemá.

TAJEMSTVÍ, KTERÉ VÁM KOSMETICKÉ FIRMY NEŘEKNOU

Svět nás naučil pochybovat o své kráse.

Krása je ale v každém člověku. Cítit se krásná je možné pro každou ženu. A to bez jakýchkoli zkrášlovacích prostředků, bez ohledu na to, jak zrovna ten který den vypadám zvnějšku.

Tajemstvím je co nejvíce se otevřít kráse kolem sebe. Tedy nezaměřovat se jen na svůj zevnějšek, ale v prvé řadě na to, co je kolem vás.

Čím více se dokážete otevřít kráse kolem sebe,

tím více se otevřete i své vlastní kráse.

Díky tomu se budete cítit krásná v jakémkoli věku.

VYTVOŘTE SI DOMA MALÝ KOUTEK KRÁSY

Kde začít? Jednou z nejjednodušších a nám ženám nejpřirozenějších cest je tvořit svůj život a své každodenní prožitky prostřednictvím domova.

Vytvořte si doma malý KOUTEK KRÁSY. Jeho energie prostoupí všechny oblasti vašeho života. A může to být zcela jednoduché, např.:

 • dejte do vázy kytky, které vnímáte jako krásné,
 • vystavte na mísu ovoce jako jahody, třešně, meruňky, jakékoli jiné ovoce, které se vám líbí, voní vám, chutná vám – symbolizuje sladký život, šťavnatost a to jsou kvality, které s krásou úzce souvisí,
 • použijte tkaniny (šátek, ubrousek, ubrus) z materiálů, které ve vás probouzejí krásu, ženskost, smysly, fantazii, radost,
 • dodejte jakékoli další předměty, které vnímáte jako krásné, které těší vaše oko a probouzejí ve vás pocity krásy, ženskosti, smyslnosti (např. perly, krajka, mušle, pírka, minerály, sošky atd.)

MÍSTO DOMA, KDE SE RODÍ VAŠE KRÁSA

Ideálním místem pro koutek krásy je ložnice. Ta z pohledu Feng Shui představuje vaše nejvnitřnější já. A to, jak sama sebe vnímáte. Zda zdravě sebevědomou, dobrou takovou, jaká jste, krásnou… nebo naopak… V ložnici trávíte nejvíce času ze všech místností doma, až celou 1/3 svého života.

Ujištěte se tedy, že je ve vaší ložnici něco krásného. Rodí se zde vaše krása.

Další skvělou místností je kuchyně – zejména pokud v ní trávíte hodně času a intenzivně zde fyzicky pracujete. Svůj koutek krásy často uvidíte. A to vám pomůže se nejen cítit krásná, ale být více v rovnováze.

Mít nějaký krásný předmět je také velmi vhodné v koupelně, protože v ní denně trávíte čas péčí o své tělo.  Díky tomu má koupelna přímý vliv na to, jak krásná se vnímáte.

Čas a energie, které věnujete vytváření krásy,

se vám vrátí – váš život vám bude připadat krásnější.

Jak zapojovat smysly v každodenním životě, více vnímat krásu a prožívat více klidu se také můžete naučit v online kurzu V PROUDU PODZIMU.

Více informací o kurzu najdete ZDE >> včetně možnosti zapsat se na čekací listinu – dozvíte se jako první o otevření registrace.

 

 

Tvůrkyně blogu Škola HARMONIE věnovaného životu v harmonii se sebou a přírodou, prakticky inspiruje k životu bez stresu a vyčerpání. Certifikovaná poradkyně Intuitivního Feng Shui, propaguje vědomý přístup k domovu – ve 21. století nepostradatelnému antistresovému prostoru. Je lektorkou celostního životního stylu podle 4 přírodních elementů, který popsala v knize NÁVRAT DOMŮ (Smart Press). Autorka eBooku Feng Shui jako klíč ke štěstí, lásce a harmonii.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *