Feng Shui pro ložnici – jak správně umístit postel

Feng Shui pro ložnici

Když jsem Lindě řekla, že by se její postel měla otočit, moc jsem nedoufala, že se do toho pustí… Paní profesorka v seniorském věku, štíhlá jako proutek, nevypadala, že by to zvládla sama.

Nechtělo se jí do toho.

Musela by sehnat nějaké silné chlapy aby vynesli z ložnice velkou černou komodu. Ta totiž stála na místě, kam se měla postel otočit.

KDYŽ JE POSTEL PROBLÉM

Zdůraznila jsem jí, aby o tom přesto uvažovala…

Její postel měla 1 zásadní problém.

Místo, aby byla přisunutá čelem ke zdi a dávala tak Lindě symbolickou oporu v zádech, byla otočená a ke zdi přiléhala bokem.

Za Lindinou hlavou tak bylo prázdno. Metr prostoru a pak dveře do komory. Kdysi jí někdo poradil, že má spát orientovaná s nohama na východ. Tak si postel otočila, v dobré víře, že jí to bude dělat dobře.

Jenže Lindin život se nevyvíjel moc skvěle:

• měla pocit, že je na všechno sama, že nemá v životě oporu,
  • klesalo jí sebevědomí, tj. míň a míň si věřila,
  • a to snižovalo odvahu postavit se sama za sebe, např. v práci při vyjednávání podmínek.

A to byl vlastně i důvod, proč si mě zavolala. Chtěla, abych se podívala na její dvoupokojový byt z pohledu Feng Shui a zjistila, jestli ji doma něco neblokuje..

POSTEL – NEJVĚTŠÍ SYMBOL VAŠEHO ŽIVOTA

Linda se dlouho neozývala… Až po několika měsících od ní přišel nadšený mail:

„Otočila jsem postel! Poprvé po mnoha letech mám pocit, že mám v životě oporu.“,

psala Linda.

„Konečně můžu v posteli pohodlně číst, rozjímat nebo si psát do deníku. Nic takového jsem v minulých 25 letech nemohla – neměla jsem za zády žádnou oporu.“ pokračovala Linda v popisu, jak jí otočení postele změnilo život.

Měla jsem obrovskou radost, ale zároveň mě nepřekvapilo, že je Linda tak nadšená.

Není v příbytku většího symbolu pro život, než postel.

A to nejen proto, že v ní často život vzniká a občas se i rodí:)

V posteli strávíte 1/3 svého života.

Těch přibližně 27 let, které celkem ve své posteli strávíte (při průměrném věku 81 let), má svoji sílu.

Opravdu se vyplatí věnovat místu, kde trávíte tolik času, svou pozornost.

3 TIPY FENG SHUI PRO VAŠI POSTEL.

Tip č. 1: Mějte čelo postele u zdi

Pro pocit naprostého bezpečí a uvolnění při spánku je důležité, aby vás zezadu chránila zeď, či alespoň čelo postele.

Pokud máte postel pod oknem, pak je důležité mít silné závěsy. Ty každý večer přes okno rozprostřete, abyste odstínili hluk z venku a vytvořili symbolickou zeď.

Úplně nejideálnější je mít za hlavou dvojnásobnou oporu:

• jak zeď,
  • tak také vysoké čelo samotné postele (dřevěné, polstrované atd.).

Tip č. 2: Postavte postel (a tím sami sebe) do pozice síly

Ideální místo pro umístění postele je vždy u tzv. dominantní zdi, neboli zdi síly. Tato zeď je diagonálně naproti dveřím do ložnice a je to zpravidla zeď bez okna.

Tato pozice je optimální ze 2 důvodů:

• máte rozhled po celé místnosti,
  • vidíte dobře na dveře, tj. máte kontrolu nad tím, kdo vstupuje do místnosti.

Někdy není možné mít postel u zdi, ze které je výhled na dveře.

Například proto, že je tam okno, komora atd. Pak si můžete pomoct středně velkým zrcadlem, které umístíte právě na tuto zeď síly. Uvidíte v něm případný pohyb v oblasti dveří.

Postel je vaše království – mějte z ní dobrý přehled.

Úplně nejméně ideální je mít postel v rohu za dveřmi do ložnice. Z této pozice je zpravidla velmi špatně vidět na to, kdo vstupuje. A to i s pomocí případného zrcadla na protější zdi.

Tip č. 3: Manželskou postel mějte přístupnou z obou stran

Ze zkušenosti mnoha mých klientů mám ověřeno, že nevhodně umístěná postel s velkou pravděpodobností:

• buď blokuje nový vztah nebo
  • vnáší nerovnováhu do současného vztahu.

V čem je problém?

Problém je v posteli,

která jednou boční stranou přiléhá ke zdi.

Sama jsem na takové posteli spala 6 let a ve vztazích se mi v té době vůbec nedařilo.

Moje místo bylo u zdi a navíc v rohu místnosti. To je velmi nevýhodné místo, které neumožňuje pohodlně vstát. Symbolicky mě zahánělo do rohu a tak jsem se cítila i ve vztazích.

Dnes jsem šťastně vdaná. A jsem si jistá, že s tím má co do činění i správně umístěná postel:)

.Pro umístění manželské postele je nejdůležitější,

aby oba partneři měli stejně kvalitní a rovnocenné místo..

Cokoli jiného než 2 rovnocenná spací místa dlouhodobě začne do vztahu vnášet nerovnováhu.

Postel u zdi nemusí způsobit rozvod, ale začne dynamiku ve vztahu ovlivňvoat. Pokud je vztah silný a vyrovnaný, tak možná nevhodné umístění postele nebude mít žádný větší vliv.

Pokud ale

• vztah hledáte nebo
  • momentálně řešíte vztahové problémy,

tak doporučuji se otázkou umístění postele vážně zabývat. A to i za cenu zásadního přeorganizování ložnice.

POSTEL – NEJDŮLEŽITĚJSÍ VĚC, KTEROU VLASTNÍTE

Teď už víte, že nejdůležitější věc, kterou vlastníte, není ani iPhone, ani auto 🙂 Je to vaše postel, ve které se vaše tělo i duše noc za nocí regenerují.

Udělejte maximum proto,

aby vás vaše postel ve vašem životě skutečně podpořila.

Opravdu se to vyplatí.

Potřebujete poradit s umístěním postele nebo s něčím jiným ve vašem příbytku? Napište mi na: blanka@skola-harmonie.cz

Stáhněte si eBook ZDARMA a další článek vám přijde mailem 🙂