Jak poznáte, co vás doma vyčerpává

Cítíte se doma nabití energií? Plní elánu a zároveň ukotvení a plní klidu a jistoty?

Pokud ne, tak je možné, že vás doma něco vyčerpává, že s vámi zkrátka něco doma neladí.

JAK VÁS VĚCI DOMA OVLIVŇUJÍ

Každý předmět, který máte doma, vaši energii:

• buď posiluje
  • nebo oslabuje.

Věcí, které na vás nijak energeticky nepůsobí, je jen nepatrně.

Pro harmonický život je důležité:

• mít doma předměty, které máte rádi, které na vás působí pozitivně, tj. které vaši energii zvyšují. Z celkové množství předmětů doma by tyto věci měly výrazně převažovat.
  • průběžně se zbavovat věcí, které vaši energii zmenšují, např. proto, že vám připomínají něco neradostného z minulosti.

PŘÍKLAD – KDYŽ I HEZKÁ VĚC SNIŽUJE ENERGII

Představte si, že v předsíni máte vázu, kterou jste si koupili hned poté, co jste se pohádali se svým partnerem. Váza se vám líbí.

Ale pokaždé, když se na ni podíváte, vaše energie trošku klesne, protože si tu vázu podvědomě spojujete s:

• tou hádkou,
  • s pocity zklamání, nepochopení ze strany partnera,
  • či dokonce s pocity nemilovanosti.

Taková váza vás vnitřně (psychicky) ani energeticky (fyzicky) neposiluje, ale naopak oslabuje. Pokud kolem ní přejdete za den 10x, tak tento pocit oslabení podvědomě prožijete 10x.

Pokud máte doma více či dokonce hodně takto oslabujících předmětů,

budou vás poměrně významně ovlivňovat v tom,

jak se doma (a tedy i celkově v životě) cítíte.

Naštěstí se dá poměrně snadno zjistit, co vás doma oslabuje (pokud už to sami v tuto chvíli nevíte nebo netušíte).

PROJDĚTE SE V DUCHU SVÝM DOMOVEM

Vyzkoušejte následující jednoduché cvičení, které vám pomůže objevit případně ty věci, které vaši energii snižují.

• Zavřete oči, uvolněte se a několikrát se zhluboka nadechněte.
  • Představte si, jak se procházíte po svém bytě či domě.
  • Představujte si, jak berete do ruky různé předměty a otevíráte různé zásuvky.
  • Všímejte si, kde máte pocit, že se vaše energie zvýšila a kdy se naopak snížila.

Někdy pocítíte, že když jste vkročili do určité místnosti nebo vzali do ruky určitý předmět, vaše energie se zvýšila. Nebo pocítíte jemný či výraznější příval radosti či potěšení. To je skvělé! Všímejte si, jaké věci to jsou, z jakého jsou materiálu, jaké mají barvy. Tj. co je na nich to, co vás tak pozitivně nalaďuje.

A pokud jste identifikovali něco, co vaši energii snižuje, zvažte, zda si to chcete ponechat nebo zda danou věc propustíte ze svého domova a pošlete dál (třeba na charitu).

VNÍMEJTE SVŮJ DOMOV A VĚCI V NĚM

Toto cvičení můžete také provádět v běžném, každodenním životě:

• vnímejte při pobytu v jednotlivých místnostech své pocity –  vnitřní i tělesné.
  • vnímejte sami sebe, co s vámi která část domova dělá…

… jestli vás posiluje, nabíjí, kde se cítíte dobře a svěže. A kde vaše energie klesá, stává se těžkou, tj. kde se cítíte unaveně, letargicky.

Když se dotýkáte různých předmětů v rámci běžných aktivit, jako třeba stolování nebo převlékání ložního prádla, sledujte, co se děje s vaší energií.

Vědět, co mně doma posiluje,

je základ harmonického domova.

A tím pádem i harmonického života.

Každý jsme ale jiný. A proto co posiluje vaši kamarádku nebo maminku, nemusí posilovat vás – právě naopak, může to vaši energii snižovat.

Například pokud vaše duše touží po barvách, třásních či jemných zaoblených tvarech, ale doma máte hlavně šedou, bílou a většinu věcí hranatou (třeba protože to tak mají všichni známí), něco ve vás bude vnitřně strádat. Nejen že vás takový prostor v dlouhodobém horizontu bude vyčerpávat, ale také odpojovat od sebe.

Domov, který vyjadřuje vaši duši,

vás podvědomě utvrzuje v tom,

že jste kompletně v pořádku – přesně takoví, jací jste.

Takový domov vám dává energii a tu nejlepší podporu na vaší životní cestě.

Nemusíte hned vytřídit všechno, co s vámi už neladí… ale krok za krokem zvyšujte energii svého domova tak, aby vás:

• nabíjel,
  • posiloval
  • a utvrzoval v tom, že jste dobří takoví, jací jste.

p.s. a jestli vyzkoušíte výše uvedené cvičení, budu moc ráda, když mi dáte v komentářích níže vědet, co jste zjistili.

Nebo mi napište: blanka@skola-harmonie

Další inspiraci jak vytvořit harmonický život, který vás nebude vyčerpávat, ale nabíjet a naplňovat najdete v knize Návrat domů – Jak být šťastná a plná sil ve 21. století (vydal Smart Press 2019).