Kariéra snů začíná u vás doma

Oblečení

Diana je šťastně provdaná maminka čtyř dětí. Když jsme se poprvé setkaly, tak mi vyprávěla, jak je posledních 16 let manželkou, maminkou, kuchařkou, uklízečkou, taxíkářkou a manažerkou velké domácnosti.

Krátce po čtyřicítce ale zjistila, že jí něco zásadního chybí.

Něco, co by bylo jen o ní, co by plně vyživovalo její duši. Chtěla zpátky do práce, nejlépe na volnou nohu, aby měla flexibilitu. Chtěla dělat něco kreativního. Měla ale pochyby, zda to je v jejím věku ještě možné.

Na tyto situace je skvělé aplikovat Feng Shui – umění harmonizace domova tak, aby podporoval jeho obyvatele v jejich snech a cílech.

A tak jsme se podívaly k Dianě domů.

V její ložnici i na pracovním stole bylo velké množství rodinných fotek. Zejména to byly fotky Diany s dětmi, úplně maličkými i odrostlými. Také několik fotek s manželem. Fotky jsou mocnými alchymisty, protože vytváří velmi silné energetické vzorce.

Fotky nás utvrzují v tom, co na nás projektují.

V případě Diany jí fotky prokazovaly skvělou službu, co se týče posilování rodinné jednoty a vztahů s jejími dětmi i manželem. Nicméně jich bylo opravdu hodně, takže nezbyl prostor pro žádnou fotku Diany jako takové, ale ani pro jiné předměty symbolizující Dianiny hodnoty, osobní sny a touhy.

Vlastně v celém příbytku nebylo jediné místo, které by bylo jen její, kdy by mohla snít, které by ji inspirovalo. I stůl, který byl původně její, sloužil nyní jako výstavka rodinných fotografií a výrobků jejích dětí ze školy a školky.

Bylo zřejmé, že příbytek velmi posiluje Dianinu identitu jako matky a manželky a že zde symbolicky (ani fakticky) není prostor pro její další role, včetně profesní realizace.

UDĚLEJTE PROSTOR PRO SVÉ KARIÉRNÍ SNY

Na začátku naší spolupráce jsme nevěděly, po čem přesně Dianina duše touží. Kdysi dávno ji bavilo tančit, zpívat, hrát, ale taky měla velkou zálibu v módě, látkách, oblékání a kombinování doplňků. Bylo zřejmé, že je třeba utřídit si myšlenky a vytvořit prostor.

A to nejen symbolicky, ale přímo fyzicky zbavením se toho, co už Dianě nesloužilo.

A tak se Diana pustila do třídění věcí u sebe doma.

Diana pravidelně věci probírá a třídí a tak si myslela, že vlastně nic moc k třídění nemá. Když se ale zaměřila na jednotlivé věci s tím, zda ji podporují v profesní realizaci, či nikoli, tak najednou věcí, které už nepotřebovala, byly velké hromady. Zejména oblečení, boty, kabelky, ale také knihy, papíry, staré účtenky atd.

Čím více třídila, tím více si začala ujasňovat, po čem touží.

Nesmírně důležitým krokem bylo vytvoření rovnováhy ve vystaveným fotografiích. Diana přesunula starší fotky do rodinného alba a vystavených nechala jen pár, těch nejaktuálnějších. Získala tak celou jednu stěnu a prakticky celý stůl – ty byly teď volné jako čisté malířské plátno a bylo možné na ně začít „malovat“ Dianiny profesní sny.

Velmi důležitou roli sehrálo vytvoření profesního oltáře, který Diana vytvořila u nyní prázdné stěny na nízkém stolku. Dala na něj nádherný přehoz z červeného hedvábí, který symbolizoval ji jako ženu. Vystavila několik obrázků tančících žen a také několik fotek módních návrhářů a stylistů. K tomu svíčku a vázu s růžemi. Měla za úkol u toho oltáře trávit každý den chvilku času a ladit se sama na sebe a to, po čem touží.

A když jsme se za několik týdnů znovu potkaly, tak měla jasno.

Chce být stylistkou.

Pomáhat lidem oblékat se tak, aby vynikla jejich vnitřní krása. Dokonce už měla připravený i svůj business slogan:„Nepotřebujete hodně oblečení, potřebujete správné oblečení.“

VYTVOŘTE SVOU PRÁCI SNŮ NA SYMBOLICKÉ ÚROVNI

 

Jak se ale z ničeho nic stát stylistkou? Diana měla velké pochybnosti – kdo by si ji najal jako stylistku? Vždyť přece nemá žádné příslušné vzdělání a ani zkušenosti.

I v tom Feng Shui skvěle pomůže. Jde o to co nejvíce vytvořit pocit dané profese, jakobyste už ji dělali.

Naše podvědomí neumí rozlišit, co je realita a co je iluze.

Je potřeba se obklopit symboly vaší vytoužené profese, dostat se do její energie.

Diana si v první řadě udělala manifestační koláž na svou novou profesi – vystříhala tématické obrázky různých modelů, stylistů, které obdivuje, umístila je na arch velkého papíru a tuto koláž umístila nad svůj pracovní stůl.

Práce na koláži ji nesmírně nabila a rozradostnila – začala věřit, že to dokáže.

Že se opravdu může z ženy pracující v domácnosti stát stylistkou. Koláž na ni vyzařovala velkou sílu a posilovala ji.

A tak se Diana pustila do akce – přihlásila se do kurzu pro stylisty. Vše probrala s manželem, ten jí vyjádřil plnou podporu a tak se z ní stala po dlouhé době zase studentka. Shodou okolnosti hned během následující pár týdnů otevírali nový běh kurzů, kombinaci víkendového studia a on-line studia. V kurzu probírali teorii barev, stylů, typů postav atd. Potkala tam podobně naladěné spolužáky a také inspirující učitele.

Diana si nakoupila učebnice a její (do nedávna zcela nepoužitelný) stůl se stal afirmací její profese – obrázky, náčrty, knihy – to vše ji velmi podporovalo v přerodu.

Součástí kurzu byl také podnikatelský modul, a tak se Diana musela pustit do vytvoření vlastní vizitky a jednoduchých webových stránek. Vizitku umístila slavnostně na svůj oltář jako mocnou afirmaci své nové profese.

Aby mohla ukončit první část kurzu, bylo potřeba udělat 3 případové studie – v praxi udělat styling pro klienta. Diana se zdravím sebevědomím oslovila 3 kamarádky, kterým nabídla konzultaci zdarma. Všechny nadšeně souhlasily a Diana začala sbírat první cenné praktické zkušenosti. Její nadšení po úspěšném odevzdání případových studií a ukončení první části kurzu bylo bezmezné.

Nejen že objevila svou vášeň, ale také vytvořila svou práci snů.

 

Od našeho prvního setkání s Dianou uběhly 3 měsíce. Dnes má své vlastní webové stránky, bloguje o módě a přišlo už několik platících klientů. Něco, co se ještě před čtvrt rokem zdálo jako nemožné, se stalo skutečností.

I vás může váš příbytek velmi efektivně podpořit při hledání a budování profese snů.

Začněte vytříděním nepotřebných věcí, udělejte manifestační koláž a dodejte symboly vaší profese snů.

Věci se dají do pohybu a vaše sny se stanou skutečností.

Tvůrkyně blogu Škola HARMONIE věnovaného životu v harmonii se sebou a přírodou, prakticky inspiruje k životu bez stresu a vyčerpání. Certifikovaná poradkyně Intuitivního Feng Shui, propaguje vědomý přístup k domovu – ve 21. století nepostradatelnému antistresovému prostoru. Je lektorkou celostního životního stylu podle 4 přírodních elementů, který popsala v knize NÁVRAT DOMŮ (Smart Press). Autorka eBooku Feng Shui jako klíč ke štěstí, lásce a harmonii.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *