Magické léto: Díl č. 3 – Realizujte své sny

Hodně z nás tuší, že máme potenciál, který tak úplně nevyužíváme. V hloubi duše cítíme, že máme vykonat něco osobitého, unikátního. Co udělá svět lepší, byť jen v rámci naší malé vesnice.

Většina z nás také ví, co TEN. velký. sen. je.

A velký sen je sen, který musíte realizovat, pokud se chcete cítit hluboce duševně naplnění. Pokud chcete cítit klid, až přijde váš poslední den. A ne smutek z toho, že jste promarnili svůj život.

2 VĚCI, KTERÉ ŽÁDNÉ JINÉ ROČNÍ OBDOBÍ NEMÁ 

Letní měsíce jsou tady od toho, aby vám pomohly svou mimořádnou, tvůrčí, spolupracující energií. S čímkoli velkým! Napsat knihu, rozjet neziskovku na podporu nemocných dětí nebo třeba konečně dodělat vysněný eshop s biodrogerií.

V čem se léto liší od ostatních ročních období? Ve 2 hlavních věcech:

 1. V létě se nejlépe navazují nové kontakty a vztahy, které pravděpodobně budete k realizaci velkého snu/projektu potřebovat.
 2. Nejrychleji dočerpáte vydanou energii. Náročný projekt daleko hladčeji dotáhnete do vítězného konce v srpnu než v lednu.

Být v souladu s letními přírodními energiemi je obecně velmi důležité, pokud chcete žít opravdu harmonický život. Proto vznikl tento seriál Magické léto – praktický průvodce vědomým létem. V 2. díle – Klíč k zimní pohodě jsme si vysvětlili velký letní omyl a jak postupně začít zrcadlit ve svém životě více energii léta.

V tomto závěrečném 3. díle se na příkladu vzniku knihy Návrat domů dozvíte, jak se pomocí letních energií dá realizovat velký sen – náročný projekt, který jste nikdy předtím nedělali.

V LÉTĚ ZÁŘÍTE – VYUŽIJTE TO PRO NOVOU SPOLUPRÁCI

V létě se výborně daří mezilidským vztahům. Jsme v tomto období přirozeně:

 • společenští,
 • extrovertní
 • a také empatičtí.

Ze všech ročních období jsme totiž relativně nejméně ponoření sami do sebe. A tak se také mimořádně dobře navazuje nová pracovní spolupráce.

V létě to mezi lidmi jiskří. Dobře jim rozumíme a oni dobře rozumí nám.

 Jsme často z celého roku nejvíce v pohodě. A tak i my introverti zvládneme oslovit neznámé lidi. A máme větší šanci je získat na svou stranu.

Na jaře 2017 jsem se rozhodla, že si splním velký životní sen – napsat knihu. Měla jsem v plánu ji sama vydat a tak jsem do svého týmu potřebovala:

 • redaktora a korektora,
 • odborného recenzenta,
 • grafika.

Hlavní část prací na knize měla probíhat v roce 2018. Tým jsem ale chtěla postavit s předstihem, aby měl na knihu čas v době, kdy jsem potřebovala.

V průběhu července a srpna 2017 jsem mailem oslovila 3 ženy, jednu z každé odborné kategorie. Osobně jsem ani jednu neznala a vůbec jsem netušila, jestli práce na mé knize pro ně bude zajímavá.

Všechny na spolupráci kývly! Byl to pro mě neuvěřitelně pozitivní začátek celého projektu. A také závazek 🙂 .Teď už mi nezbývalo nic jiného než začít psát, protože 1. termín byl na spadnutí.

My ženy se často snažíme dělat všechno samy. Jsme tak nastavené od dětství, kdy jsme viděly, že maminka musela zvládat 100 a 1 profesi.

V realizaci opravdu velkých, dlouhodobých projektů je to ale velká brzda. Samotná budete možná prokrastinovat… řešit problémy, které jiní už vyřešili… když se vám nebude dařit, nikdo vás nepodpoří… Mít tým a spolupracovníky je také závazek. Už jen to, že budete muset (aspoň trochu) dodržet termíny, vám pomůže váš projekt posouvat vpřed.

V létě nejvíce vyzařujete do světa dobro ve vašem srdci. To vám přirozeně pomůže získat nové důležité vztahy a jít vpřed za vašimi sny. 

Kdybych v létě 2017 nezískala spolupracovnice, tak jsem se v psaní knihy sama asi docela plácala (napsat 200 stran není zase tak úplně jednoduché…).

Z nových vztahů navázaných to léto se pak později zrodil ještě 1 zcela zásadní vztah, který určil další osud Návratu domů.  Takový, který zcela předčil mé představy.

DOPORUČENÍ č.1:

 • Skočte do neznáma a oslovte v létě lidi, které byste normálně nikdy neoslovili.
 • Na větší projekt si musíte rezervovat čas spolupracovníků. Pokud chcete např. v roce 2021 založit lesní školku, zrekonstruovat chalupu nebo uspořádat velký seminář, získejte své pomocníky s předstihem!

PRÁCE I DOBITÍ BATEREK V JEDNOM DNI

Léto je mimořádné v tom, že můžete:

 • fakt tvrdě pracovat na svých snech
 • a zároveň velmi kvalitně dobíjet baterky – a to vše v jednom dni.

To je v zimě z důvodu krátkého dne a nízkých venkovních teplot prakticky vyloučeno. V červenci i při intenzivních 8 hodinách práce je ráno i večer dost světlo a teplo, abyste dočerpali energii z přírody. Třeba si zaplavali v rybníce, poleželi na louce nebo se prošli v lese a nasbírali maliny.

Je velmi výhodné dokončovat velké projekty (či jejich velké milníky) právě v létě.

I při velmi intenzivním pracovním finiši se můžete v rámci 24 hodin velmi kvalitně zregenerovat.

Byl červenec 2019 a scházely 2 měsíce do odeslání Návratu domů do tiskárny. Na jaře jsem navázala spolupráci s nakladatelstvím Smart Press (díky propojení přes grafičku Lenku Blažejovou, kterou jsem oslovila v létě 2017). Nakladatelství se k mému nadšení rozhodlo z mnou původně zamýšlené černobílé knížky v měkké obálce udělat knihu celobarevnou, ilustrovanou a ještě k tomu v pevných deskách!

Práce na vydání knihy tím ale několikanásobně narostly. Bylo potřeba najít to nejlepší provedení z pohledu barev a ilustrací. Já jsem navíc neplánovaně připisovala novou kapitolu, a taky zapracovávala připomínky nakladatelství, finální korektury a celkově knihu „dočesávala“.

Bylo to nesmírně náročné pro všechny zúčastněné. Denně jsem trávila hodiny na Skype s redaktorkou/zakladatelkou Smart Pressu Martinou Boledovičovou. Ta díky časovému posunu (žiju v USA a jsem 6 hodin pozadu za ČR) se mnou často probírala věci do půlnoci českého času. Mě za to ráno v mailu čekalo 10 a více zpráv s návrhy či žádostmi o komentáře. Všichni chtěli odpověď teď hned 😊.

Jsem přesvědčená, že jsem to zvládla v klidu a bez hroucení jen díky obrovské letní energii, kterou jsem chodila 2x denně dočerpávat z našeho panelákového bytu do místního parku. A tak nakonec šel Návrat domů do tiskárny ještě pár hodin před termínem 🙂 .

DOPORUČENÍ č. 2:

 • Choďte 1x ale spíše 2x denně ven na kratší pobyty do přírody (pokud jste ve městě, stačí park, koupaliště atd.). A to i v situaci, kdy si to zdánlivě nemůžete dovolit. Příroda vás „podrží“ a bleskurychle zregeneruje. Věc, kterou byste ve vyčerpaném stavu dělali krečovitě 3 hodiny odpočinutí z poležení na louce zvládnete bravurně za hodinu.
 • Dobíjejte energii a uzemňujte se prostřednictvím kontaktu se zemí – zejména pokud je váš projekt mentálního charakteru, tj. sedíte hodně u počítače. Najděte kousek trávy, hlíny, či písku a aspoň na 5 minut si sundejte boty a ponožky a nechejte chodidla dotýkat se země. Je to opravdový balzám! Napojíte se tím na nám velmi prospěšné negativní elektrony, které jsou přítomné na povrchu země a které naše orgány potřebují pro optimální fungování.
 • Podle typu energetického výdeje (fyzický, mentální) a vašeho tělesného typu se rozhodněte, zda pro kompenzaci pracovního vypětí potřebujete spíše (i) intenzivní fyzickou aktivitu (běh, jízda na kole) nebo (ii) úplné uvolnění a zklidnění (posezení na lavičce v parku, jóga, taichi atd.).

A jak jsem to měla v létě 2019 s dovolenou? Ta musela počkat až na prosinec. Sice jsem v červenci odjela na týden na chalupu, ale celou dobu jsem si psala poznámky k dodatečné kapitole a ve dne v noci přemýšlela, jak ji uchopit. Ani s volnými víkendy to nebyla to léto velká sláva… myslím, že úplně volný nebyl ani jeden… Kniha si mě prostě vyžádala na 150 %.

Pocit mimořádně hlubokého naplnění, jaký jsem zažila v den vydání Návratu domů a který jsem od té doby cítila mnohokrát, je k nezaplacení. Jedno pracovně strávené léto je naprosto minimální daň za převeliký klid v duši, který mi realizace mého velkého snu přinesla.

SPOJTE SE S PŘÍRODOU A JEĎTE NA JEJÍ VLNĚ

Letní energie vás maximálně podrží i v těch nejsmělejších snech! Ale ne jen léto, i všechna další období jsou tady od toho, aby vás svou jedinečnou, kreativní energií podpořila ve vašem životě a v naplnění vašeho poslání.

Pokud už toto léto máte naplánované a na velký sen už není prostor, nic se neděje. Naplánujte si klidnější zimu…

… a příští léto se plní energie pusťte do svého díla.

Svět na něj čeká.

 

Detailní popis kreativního rytmu roku a jak vám může pomoci splnit si své sny a žít harmonický život najdete v knize Návrat domů – Jak být šťastná a plná sil ve 21. století (vydal Smart Press 2019).

 

 

Tvůrkyně blogu Škola HARMONIE věnovaného životu v harmonii se sebou a přírodou, prakticky inspiruje k životu bez stresu a vyčerpání. Certifikovaná poradkyně Intuitivního Feng Shui, propaguje vědomý přístup k domovu – ve 21. století nepostradatelnému antistresovému prostoru. Je lektorkou celostního životního stylu podle 4 přírodních elementů, který popsala v knize NÁVRAT DOMŮ (Smart Press). Autorka eBooku Feng Shui jako klíč ke štěstí, lásce a harmonii.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *