Nebojte se Feng Shui – 2. díl: Na velikosti nezáleží

Nebojte se Feng Shui

Vítám vás u 2. dílu seriálu NEBOJTE SE FENG SHUI!

1. díl byl o tom, že Feng Shui je pro každého. Že všichni máme schopnost cítit energii svého příbytku.

I úplně netechnicky založený člověk může zharmonizovat svůj domov

a sladit jej se svými nejvnitřnějšími potřebami..

FENG SHUI JEN V ASIJSKÝCH PALÁCÍCH?

Dnes se chci podívat na zoubek další nejčastější obavě, kterou slýchávám v souvislosti s Feng Shui.

Tato obava zní:

„Feng Shui zní zajímavě, ale potřebuje velký prostor.“

Spousta lidí tak k praktické aplikaci tohoto starodávného umění nikdy nepřikročí, i když je to láká…

Odrazují je totiž knihy o Feng Shui s obrázky velkých prostorných domů.

Většina z nás ale bydlí v mnohem menším prostoru, s omezenou flexibilitou uspořádání nábytku.

Jak to tedy opravdu je?

Máme při bydlení v malém českém bytě šanci na zharmonizovaný prostor?

Nebudu vás napínat :-).

Ano, i v malém bytě se dá vytvořit harmonický prostor. Na velikosti domova totiž ve Feng Shui nezáleží :).

Jeho principy fungují stejně v paláci i v garsonce.

VÁŠ ZÁMĚR DĚLÁ ZÁZRAKY

V minulém díle jsem vysvětlila, že Feng Shui se vyvíjí a dnes existuje mnoho směrů. Některé pracují s kompasem a uplatňují relativně striktní pravidla.

Například aplikovat v malém bytě čínský systém 5 prvků může být oříšek. Doporučuji si na to pozvat odborníka. Jinak se může stát, že místo klidu v duši vám Feng Shui způsobí vrásky na čele. A to by učitě nemělo!

Ve vytváření harmonického domova se ale můžeme vydat cestou, která je méně technická a více intuitivní.

V Intuitivním Feng Shui pracujeme s jedním mimořádně silným nástrojem, který máte kdykoli k dispozici.

Když se s ním naučíte zacházet, tak dokážete vytvořit oázu harmonie kdekoli, třeba i ve stanu.

Ten zázračný nástroj se jmenuje ZÁMĚR

a má sílu zharmonizovat jakýkoli prostor, i ten sebemenší.

Se záměrem se dá naučit pracovat. Záměr není totiž nic jiného, než síla vašich myšlenek.

Je to vize výsledku, kterého chcete dosáhnout.

V dnešních příbytcích totiž spousta disharmonie souvisí s tím, že si jejich obyvatelé dost konkrétně nevyjasní, co vlastně chtějí doma cítit a prožívat.

A tak takový nevyjasněný záměr může způsobit, že v rozlehlém obývacím pokoji nikdo z rodiny netráví čas. Zatímco vedle u sousedů je v maličkém obýváku pořád plno a rodina se tam dobře spolu baví a prožívá harmonické chvíle.

NAŠE BABIČKY POUŽÍVALY ZÁMĚR – A JAK DOKONALE!

Naše maminky a babičky dokázaly s jediným čistě vypraným a se záměrem vyžehleným ubrusem vykouzlit sváteční atmosféru. A to v pokoji, který třeba nebyl moc vzhledný, ani nijak velký a na stole byly ty stejné talíře, jako každý den.

Jejich záměr vyzařoval tak silně z jejich energetického pole, že prostoupil místnost a otiskl se do ní.

A svátečno bylo vytvořeno – s minimem prostoru i prostředků,

ale zato s velmi silným záměrem.

Silný záměr dokáže vykompenzovat nedostatek financí, vhodných dekorací a pomůcek či jiné nepříznivé faktory v příbytku..

KAŽDÁ KOUPELNA MŮŽE ZÁŘIT

I tu úplně nejmenší koupelnu můžete rozzářit jednou gerberou ve vázičce, košíkem s přírodními mýdly nebo vhodně zvoleným sprchovým závěsem.

Samozřejmě se to nestane samo.

Důležité je vaše rozhodnutí o tom, jak se chcete v koupelně cítit.

Čím přesněji si to pro sebe vyjasníte,

tím líp se vám koupelna bude harmonizovat.

Například pro mě je důležité, aby mě pobyt v koupelně osvěžil a nabil vitalitou. Moje koupelna je původně celá bílá, nijak zvlášť velká.

Cíleně jsem do ní dodala plno přírodních prvků:

• sprchových závěs s motivy zeleného bambusu,
  • podložku z tmavého týkového dřeva,
  • přírodní košíky s přírodními mýdly
  • mušle
  • zelené svíčky
  • zelené ručníky
  • živou rostlinu zamiokulkas, která vydrží dobře i bez světla.

Díky těmto se záměrem vybraným doplňkům se původně velmi studeně působící místnost proměnila v přírodní ráj, ve kterém opravdu ráda pobývám.

VÁŠ DOMOV JE POKLAD – AŤ UŽ MÁ JAKÝKOLI TVAR ČI VELIKOST

Za svou praxi už jsem viděla celou řadu příbytků. I ty opravdu obrovské i ty úplně malinkaté.

Všechny měly své kouzlo a osobitou energii. A ve všech jsem dospěla k závěru, že:

Každý příbytek se dá proměnit na oázu harmonie,

klidu a šťastného bydlení. I ten nejmenší.

.Není náhodou, že právě v tomto konkrétním příbytku teď žijete.

Možná není jeho velikost či tvar ideální, ale určitě má pro vás něco, co vás chce naučit. Dokonce i zcela provizornímu bydlení se vyplatí věnovat pozornost – o tom je článek Proč se snažit?.

Mějte svůj domov rádi, bez ohledu na jeho velikost či tvar.

Láska, kterou mu vyšlete, se vám mnohonásobně vrátí!

NEBOJTE SE FENG SHUI a pokud Vás láká a rádi byste se o něm dozvěděli více, tak si pročtěte články na mém blogu.

Nebo si přečtěte ZDARMA eBook Feng Shui jako klíč ke štěstí, lásce a harmoniike stáhnutí ZDE >>

A určitě mi dejte vědět, až uděláte své první krůčky s Feng Shui!

Moc se těším a samozřejmě ráda odpovím na Vaše otázky.