Očista prostoru – neviditelný úklid, který dělá zázraky

Čištění prostoru

Už jste někdy vstoupili do místnosti a měli pocit, že je tam „hustá“ atmosféra, ve které jste se necítili dobře?

Nebo jste se rozešli s partnerem, který se odstěhoval z vašeho bytu, ale vy jste neustále ve všech místnostech „cítili“ energii rozchodu?

Ještě před šesti lety bych si také nevěděla rady, co s tím…

Po jednom svém rozchodu jsem byla velmi dlouho sama, celý byt byl nasáklý energií mého bývalého partnera a bolestí ze zklamání. Chtěla jsem se ve vztazích pohnout dopředu, ale nešlo to, jako by mě nějaká neviditelná síla držela v minulosti.

Naštěstí dnes už nejsem zdaleka tak bezradná.

Naučila jsem se totiž prostor čistit, a to od člověka více než povolaného. Americká léčitelka s indiánskými kořeny Denise Linn uvedla termín očista prostoru do moderních slovníků. Já jsem vystudovala její systém očisty prostoru, zvaný Seven Star Blessing Space Clearing, a běžně jej používán pro svůj soukromý i pracovní život.

Očista prostoru je moje základní pomůcka ve všech životních situacích. Používám ji:

  • pro sebe a svou rodinu,
  • ve všech prostorech svých workshopů,
  • před zahájením projektů,
  • před svými individuálními konzultacemi,
  • v hotelových pokojích.

Zkrátka kdykoli, kdy je potřeba uvolnit z místnosti starou energii a dát jí nový – harmoničtější – energetický otisk. Rozdíl mezi očištěným a neočištěným prostorem je někdy obrovský!

Dnes už si vůbec neumím představit svůj život bez očisty prostoru – můj život je díky ní mnohem harmoničtější, ale také efektivnější. Kdykoli se cítím zaseknutá, ať už pracovně, nebo v osobním životě, tak použiji některou z technik očisty prostoru.

I vy můžete čistit protor svého příbytku, kanceláře nebo třeba hotelový pokoj, kde budete trávit dovolenou.

Starodávné umění očisty prostoru se dá naučit. Pokud do něj chcete opravdu proniknout a stát se profesionálem, tak vyžaduje systematické studium, ale pro většinu z nás zcela stačí naučit se pár jednoduchých technik.

Očista prostoru harmonizuje danou místnost.

Uvolní starou energii a dodá jí energii novou – takovou, kterou v ní chcete mít.

 

NÁSTROJE OČISTY PROSTORU

Pomůcek pro účely očisty prostoru je opravdu mnoho. Pro začátek je dobré si vybrat pomůcku, která s vámi rezonuje, nějak vás láká.

Například já velmi ráda pracuji s krocaním pírkem, vždy mě přitahovalo a mám s ním skvělé výsledky. Pokud vás ale například láká zvoneček nebo buben, tak se soustřeďte na tyto nástroje. Budete mít s nimi výborné výsledky.

Nástroje na očistu prostoru se dají rozdělit do 5 kategorií:

Vzduch – vykuřování pomocí nejrůznějších bylin, které se zapálí a nechají doutnat (kadidlo, šalvěj, sweetgrass), nebo pomocí speciálního dřeva (Palo Santo); také esenciální oleje v aromalampě a očista pomocí pírek

Zvuk – bubny, bubínky, zvonečky, zvonící mísy, ladičky, gongy a cokoli vydávající zvuk, který se jeví jako vhodný k účelům očisty prostoru

Voda – rozprašování vody různých typů (svěcená, s květinovými esencemi, energizovaná měsíční nebo sluneční energií, bílá šalvěj či kadidlo ve spreji)

Země – zejména očista solí, velmi tradiční v našich končinách z dob našich Keltských předků; také využití solných lamp, polodrahokamů a rostlin v v interiéru

Oheň – svíčky nejrůznějších barev a velikostí věnované konkrétnímu záměru; meče a nože (symbolické, nedoporučuji používat bez vyškolení)

 

Očista prostoru může být velmi komplexní, pokud se například chystáte očistit celý příbytek po nastěhování do něj.

V tomto případě chcete zásadně uvolnit energii bývalých obyvatel a dát velmi silný nový energetický otisk tak, aby se vám v novém prostoru dobře bydlelo a pomáhal vám žít vaše sny. Takováto očista prostoru zahrnuje nejen kompletní úklid celého prostoru, ale velmi konkrétní stanovení záměru, vytvoření oltáře a řadu dalších přípravných kroků. A také velmi pravděpodobně kombinaci více nástrojů.

V řadě běžných denních situací ale neděláme takto komplexní očistu. Chceme zkrátka jen vdechnout místnosti čerstvou energii – ať už se jedná o jídelnu, kde budeme hostit hosty, kancelář, kde se chystáme rozjet nový projekt, nebo hotelový pokoj, kde budeme trávit dny dovolené.

A tak vás chci naučit 6 jednoduchých kroků očisty prostoru, které jsou opravdu pro každého. I když se jedná o jednoduchý proces, je velmi efektivní a dokáže zázraky.

6 kroků jednoduché očisty prostoru

  1. Pořiďte si 1 pomůcku, která s vámi nejvíce rezonuje – např. šalvěj, kadidlo, Palo Santo, zvoneček, buben, pírko.

Zkrátka vyberte si z výše uvedeného nástrojů něco, co ideálně máte už doma, nebo něco, co vás láká vyzkoušet. Vždy myslete na praktičnost. Šestikilová tibetská zpívající mísa je skvělá, ale pro očistu prostoru ji musíte držet v ruce a to potom pěkně ztěžkne…

Pokud nemáte nic po ruce, nic se neděje – máte totiž své dlaně a jejich tleskáním můžete velmi efektivně čistit prostor.

2. Vizualizujete si VÝSLEDEK, který chcete touto očistou dosáhnout

Stanovení záměru, tedy výsledku, je tou nejdůležitější ingrediencí v očistě prostoru. Ve Feng Shui a očistě prostoru totiž platí, že energie následuje záměr.

Řekněme, že se chystáte rozjet nový projekt a chcete v rychlosti očistit svou kancelář od předešlé energie. Vaším záměrem je, aby byla tato místnost naplněná novou, pozitivní energií podporující vaši kreativitu a úspěch.

Je důležité si záměr stanovit, byť velmi jednoduše. Nemusí se jednat o žádná velká slova, zkrátka vyjádřete, čeho chcete dosáhnout.

3. Stoupněte si zády ke vchodu do místnosti a na pár chvil se úplně zklidněte, soustřeďte a myslete na záměr

Tento krok je opět velmi důležitý a nikdy jej nevynechejte. Je potřeba se uzemnit a zejména napojit na čistící nástroj, který držíte v ruce.

Tento nástroj si přitiskněte na hruď a nalaďte se na něj. Vše má svého ducha, a tak pokud například pracujete se zvonkem, tak se napojte na ducha tohoto zvonečku. Myslete zároveň na svůj záměr.

4. Pomalu začněte vnímat energii místnosti ve směru hodinových ručiček

Každý z nás má schopnost vnímat energii – vy také! Do úplných začátků si zkrátka představte, že je v místnosti neviditelný prach. Je dost pravděpodobné, že v rozích, kde má energie obecně tendenci stagnovat, tohoto „prachu“ ucítíte více než například ve středu místnosti.

Očista prostoru je intuitivní záležitost, a tak zkuste racionálno na chvíli vypnout.

Věřte svému tělu – schopnosti vnímat energii a intuitivně ji čistit.

5. Nechte dělat váš čistící nástroj to, co chce

Například pracujete se zvonečkem. Dejte mu svou důvěru a nechte se vést. Můžete si představit, že ten zvoneček má ducha, který přesně ví, co dělat. Nechte prostě svou ruku zvonit zcela intuitivně.

Obdobně je to s bubínkem či při vykuřování šalvějí (při vykuřování se ujistěte, že máte dost velkou hliněnou misku, která vás nezačne pálit, a že nebudou žádné ohořelé části bylin padat na zem).

Pomalu postupujte místností ve směru hodinových ručiček a nástrojem, který jste si vybrali, provádějte očistu. Nechte se vést, je to intuitivní proces. Pokud se vám bude zdát, že nějaká oblast potřebuje větší péči, tak se u ní zastavte a nechte nástroj, ať ji náležitě očistí.

6. Vraťte se zpátky do bodu, kde jste začali

Očistu ukončete opět u vchodu, zády ke dveřím. Rukama můžete ve vzduchu opsat osmičku, tedy znak nekonečna. Tím zapečetíte novou energii, kterou jste do prostoru vnesli.

Opět se zcela zklidněte a chvíli stůjte a nechte v sobě doznít celý proces. Poděkujte svému nástroji.

To úplně nejdůležitější na očistě prostoru je dělat ji s otevřeným srdcem a láskou.

Je dobré trénovat a pravidelně očistu dělat, třeba i jen malého prostoru. Posílíte tím svou intuici a schopnost vnímání energie.

Přeji vám hodně štěstí! Budu ráda, když mi dáte vědět, jak vám očista šla. Napište mi, ráda odpovím, i na vaše případné dotazy.

 

Přečtěte si ZDARMA eBook

Feng Shui jako klíč ke štěstí, lásce a harmonii

ke stáhnutí ZDE >>

Miluje harmonii a učí druhé jak vytvořit harmonické domovy a životy. Zakladatelka vzdělávací platformy Škola HARMONIE, odbornice na Feng Shui a Soul Coach působící v USA a ČR, autorka eBooku Feng Shui jako klíč ke štěstí, lásce a harmonii. Inspiruje ke smysluplnému utváření prostoru našich domovů tak, aby nás maximálně podporovaly na naší cestě životem. Je vášnivou propagátorkou Instinktivního Feng Shui, jehož principy a benefity učí v eBooku Kouzlíme s Feng Shui – Recepty pro harmonický domov a šťastný život.

Komentáře