Příběh jedné noční košile

Žena v ložnici

Byla to opravdu hezká noční košile. Takovou jsem si vždycky přála. Dlouhá, bílá, s krajkou.

Dostala jsem ji od svého přítele ke svým 24. narozeninám.

Zní to skoro jako pohádka.

Celá věc ale měla jeden háček.

S tím přítelem jsme se za necelý týden po mých narozeninách rozešli. Za dost dramatických okolností. Bylo to velké zklamání – velká láska, ale absolutně jsme spolu nedokázali žít.

Vlastně už na ty mé narozeniny jsme oba věděli, že je něco hodně špatně a vůbec jsme je nedokázali společně oslavit. Při předávání dárku se mi přítel ani nedokázal podívat do očí…

Následoval rozchod a pro mě dlouhé roky samoty. Sama ve velkém neznámém městě, tehdy bez internetu, jsem dlouho hledala přátele a ještě déle nový vztah.

Košile se mnou ale zůstávala. Spala jsem v ní mnoho let. Byla jsem vychovaná mít k věcem úctu a vážit si dárků. A navíc jsem žádnou jinou takovou pohádkovou košili neměla…

Ve vztazích se mi pak dlouho moc nedařilo. Do mého života přicházeli zejména muži, kteří nestáli o vážný vztah.

Štěstí se na mě usmálo až v mých 37 letech a svého životního partnera jsem našla až v daleké Americe, kde jsem dva roky pracovala (a košile zůstala v Praze 🙂 ).

Když jsem košili konečně vyřadila, tak jsem ji začala používat jako „těsnění“ do okenního parapetu, kterým v zimě táhne.

Košile zůstávala součástí mého života mnoho let.

Navzdory tomu, že mi ji dal muž, který mě zklamal a způsobil hodně bolesti.

Dávno jsem mu to odpustila, ale košile ke mně přesto nesmlouvavě promlouvala…

Její slova byla: bolest, zklamání, zrada, neúspěch ve vztahu, ponížení, samota, malé sebevědomí.

Až jednoho dne, teprve před pár lety, jsem si najednou v plné míře uvědomila, že s tou košilí se mnou stále zůstává část bolestné minulosti a příběh velkého zklamání.

Během vteřiny byla pryč z mého domu i z mého života. A s ní odešel i jeden starý bolestný příběh.

Věci mají své příběhy.

Těmi k nám neustále promlouvají a oživují minulost.

 

Každá věc, kterou máme doma, na nás působí. Buď nám náladu zlepšuje, nebo zhoršuje. Buď naši energii zvyšuje, nebo snižuje.

PŘÍKLAD – pozitivní působení věci na vás:

Pokud vám například dá noční košili váš milující manžel, tak pokaždé, když ji budete mít na sobě, se budete cítit příjemně a košile přispěje k vaší dobré náladě. Košile ve vás upevňuje identitu šťastné a milované ženy a manželky.

PŘÍKLAD – negativní působení věci na vás:

Pokud jste ale noční košili dostali za dramatických okolností (jako já), kdy je to spíše dar z povinnosti než z lásky a navíc se s tím člověkem za pár dní rozejdete, pak vám vědomě či podvědomě taková věc energii snižuje a náladu pravděpodobně zhoršuje. Upevňuje ve vás identitu zklamaného a neúspěšného člověka.

A takto vás doma ovlivňuje jeden jediný předmět!

Věci, které vám náladu ani nezlepšují, ani nezhoršují, jsou neutrální. Úplně neutrálních předmětů je ale menšina.

Naprostá většina toho, co doma máte, na vás má nějaký efekt.

Možná si ho na první pohled nejste vědomi, ale často se při hlubším zkoumání objeví skrytý význam, který pro vás daná věc má.

Váš domov je tak místo plné symboliky a historie.

Věci u vás doma mají své příběhy a neustále k vám promlouvají a upevňují vaši identititu.

Já už dnes velmi pečlivě zvažuji, co doma mám a co posílám dál. Pravidelně třídím pro mě nepotřebné věci.

Svůj příbytek nechávám, aby mě programoval pozitivně. Věci s pro mě negativní minulostí posílám dál do oběhu, aby mohly sloužit někomu jinému.

A tak až budete mít trochu času, nalaďte se na příběhy věcí u vás doma. Uvidíte, že zjistíte spoustu zajímavých věcí.

Dovolte si propustit ty věci, jejichž příběhy už nechcete žít.

Vytvoříte tím prostor pro mnoho zázraků ve svém životě.

A pokud se chcete dozvědět více o tom, jak propuštěním věcí přivolat do vašeho života lásku a nový partnerský vztah, tak si přečtěte tento článek.

Tvůrkyně blogu Škola HARMONIE věnovaného životu v harmonii se sebou a přírodou, prakticky inspiruje k životu bez stresu a vyčerpání. Certifikovaná poradkyně Intuitivního Feng Shui, propaguje vědomý přístup k domovu – ve 21. století nepostradatelnému antistresovému prostoru. Je lektorkou celostního životního stylu podle 4 přírodních elementů, který popsala v knize NÁVRAT DOMŮ (Smart Press). Autorka eBooku Feng Shui jako klíč ke štěstí, lásce a harmonii.
Komentáře
  1. Blanka Vun Kannon napsal:

    Děkuji za sdílení – to je příklad jak z učebnice Feng Shui o tom, jak na nás věci působí! Gratuluji, že se podařilo obrázek propustit.

  2. Kateřina napsal:

    Z mého bytu a života podobně bleskově zmizel darovaný obrázek, na němž byl zobrazený Indián – ale hlavou dolů. Po celou dobu, kdy visel v mém obýváku, byl i můj život a události v něm postavené na hlavu…

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *