Svíčky – kouzelný nástroj pro každou situaci

Svíčky

Svíčky jsou posly harmonie a jedním z nejpraktičtějších nástrojů Feng Shui – s málem vykouzlí opravdu hodně. Obsahují v sobě totiž 3 silné prvky:

1. Barva

Barvy samy o sobě jsou mistry v kouzlení pocitů a nálad. A tak energie, kterou svíčka vyzařuje ať už zapálená, nebo ne, je významně ovlivněná její barvou. Jinak působí v interiéru svíčka krémové barvy a jinak červená nebo modrá svíčka.

Barvu svíčky můžete vybrat buď intuitivně, nebo pokud chcete posílit určitou konkrétní kvalitu ve vašem domově či životě (hojnost, zdraví, kreativita, harmonie), můžete s barvami svíček cílevědomě pracovat. Více o barvách a jejich psychologickém působení na člověka se dozvíte v tomto článku.

2. Světlo

Zapálená svíčka vydává světlo a tím jemně energizuje prostor, kde se nachází.

Světlo a možnost si rozsvítit vnímáme v dnešní době jako samozřejmost, ale pro mnoho našich předků bylo světlo v noci vzácnost. A tak s rozsvícením svíčky se kdesi hluboko uvnitř nás oživí i dávné věky a kořeny, které sahají hluboko do historie.

Pozitivní energie světla svíčky dělá hotové zázraky – má schopnost nás přenést do přítomného okamžiku, zapomenout na chvíli na každodenní starosti a otevřít se životu.

3. Symbol života

Oheň na hořící svíčce symbolizuje slunce a tedy život, na což naše podvědomí velmi silně reaguje. Dříve byl oheň nezbytnou podmínkou přežití a tato informace v nás dodnes přetrvává.

Zapálená svíčka vdechuje život, a je proto skvělá na domácích oltářích, při zahajování nových projektů a formulování záměrů, nebo dokonce i v kuchyni na začátku dne, když snídáte – můžete jejím prostřednictvím vdechnout záměr vašemu dni.

Svíčky vnášejí do našeho života energii oslavy a posvátna.

 

Udělejte první krůčky Feng Shui se svíčkami

Svíčky v kombinaci s květinami jsou nesmírně účinným způsobem, jak začít měnit energii ve vašem domově. Stačí se na cestě z práce zastavit v květinářství, koupit si kytičku a doma zapálit svíčku a najednou jste transportováni do jiné dimenze.

Večeře jindy tak obyčejná či uspěchaná se najednou promění ve slavnost setkání, vzájemné komunikace a naslouchání.

Je praktické mít doma zásobu několika svíček různých barev, velikostí a tvarů. Podle potřeby s nimi můžete okamžitě tvořit takovou náladu, jakou právě potřebujete.

Skvělou alternativou jsou svíčky na baterie, které se nezapalují a můžete je nechat bez dozoru. Můžete tak doma kombinovat pravé svíčky s těmi baterkovými a vykouzlit takovou atmosféru, po jaké právě toužíte, v nejrůznějších místnostech.

Krásné chvíle se svíčkami přeje Škola HARMONIE!

Tvůrkyně blogu Škola HARMONIE věnovaného životu v harmonii se sebou a přírodou, prakticky inspiruje k životu bez stresu a vyčerpání. Certifikovaná poradkyně Intuitivního Feng Shui, propaguje vědomý přístup k domovu – ve 21. století nepostradatelnému antistresovému prostoru. Je lektorkou celostního životního stylu podle 4 přírodních elementů, který popsala v knize NÁVRAT DOMŮ (Smart Press). Autorka eBooku Feng Shui jako klíč ke štěstí, lásce a harmonii.
Komentáře
  1. Blanka Vun Kannon napsal:

    Moc mě těší, Gábi! 🙂

  2. gabielanacarova napsal:

    Děkuji moc za inspiraci 🙂 Velmi příjemné čtení. Gábi

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *