Velikonoční tip Feng Shui pro vzkříšení vašich snů

Už vás nebaví ten věčný strach žít svůj vlastní život? Chcete už konečně dát volný průchod touhám své duše?

Vzkříšení je hlavním poselstvím velikonoc. Když se otevřeme jejich transformativní síle, dodají nám odvahu dát sbohem strachu. A oživí to posvátné v nás – naši duši, sny o naplněném životě a přirozenou schopnost dělat svět lepší.

A když k tomu moudře zapojíte svůj domov, může se ve vašem životě odehrát opravdový zázrak.

PARADOX LOŽNICE

Místnost, která nejvíce ve Feng Shui symbolizuje vaše Já, je ložnice, včetně šatny. Je to místo vašich nejhlubších snů a tužeb.

Paradoxně je to ale zároveň i místo, které může vaše sny a touhy nejvíce blokovat.

Je to proto, že se v ní nejpravděpodobněji „hromadí“ staré rány, křivdy či pochybnosti o své hodnotě. Ty se většinou pak projevují jako omezující myšlenkové vzorce, založené na strachu, které vám můžou bránit roztáhnout křídla.

Ložnice může vaše životní sny nejvíce sabotovat

ze všech místností u vás doma.

Kde přesně se tyto staré rány a nejhlubší pochybnosti o sobě nejraději hromadí?

Ve vašich nejosobnější věcech, ve kterých spíte nebo které se dotýkají vaší pokožky. Například:

• spodní prádlo,
  • ponožky,
  • noční prádlo,
  • župan
  • povlečení,
  • peřiny a polštáře.

K takovým osobním věcem dále patří ručníky, které jsou velmi intimní a navíc je často máme opravdu dlouho.

TIP FENG SHUI PRO VZKŘÍŠENÍ VAŠICH SNŮ

Položte si nejdříve tuto otázku?

„Co má umřít, tj. odejít z mého života?“

Odpovědi na ni můžou být například:

• smutek
  • bolest
  • pochybnosti o sobě samé
  • nízká sebehodnota
  • perfekcionismus
  • strach atd.

Nyní se rozhlédněte po své ložnici. Otevřete šatní skříň, prádelník, projděte očima poličky s povlečením, ručníky, prádlem atd.

Zeptejte se sami sebe:

„Co z mých nejosobnějších věcí představuje to,

co má z mého života odejít?“

Spolehněte se plně na svůj vnitřní pocit. Budete to vědět rychle.

Může to být cokoli:

• Noční košile, dárek od bývalého přítele, který vás hluboce zranil svým odchodem před 10 lety.
  • Povlečení, ve kterém jste prožila depresivní období ve svém životě.
  • Tenké, málo sající ručníky ze seconhandu, které jste si koupila jako chudá studentka.
  • Nebo prostě jen sepraný župan, který je vám těsný a už dlouho se chystáte si pořídit nový.

Pokud zjistíte, že absolutně všechno s vámi stále rezonuje a plně představuje budoucnost, kterou chcete žít, tak je to skvělé.

Většina z nás ale objeví minimálně 1 věc, o které napůl s úžasem a napůl se zděšením zjistí, že už s námi vůbec neladí.

Dobrá zpráva je, že teď už o té věci víte a můžete ji ze svého života propustit. A tím také propustit to staré, negativní, co vám brání žít naplněný život, plný důvěry v sebe sama.

K tomu je ale důležité udělat ještě něco navíc…

HODIT VĚCI DO KOŠE NESTAČÍ

Je ale nesmírně důležité danou věc vytřídit se ZÁMĚREM. Mechanicky ji vyhodit do koše nebo odnést do charitativního kontejneru je fajn a bude mít určitý účinek.

Pokud ale chcete ve svém životě zažít opravdové zázraky, dejte do aktu vytřídění veškerou svou vnitřní pozornost a sílu. Představujete si v duchu, co s láskou s touto věcí propouštíte a čemu se naopak otevíráte. Utvrzujte se, že s touto věcí odchází strach, pocity nedostatečnosti a malosti. A zároveň že se otevírá prostor pro zrození vašeho pravého JÁ.

Udělejte z aktu vytřídění akt osobní síly a transformace.

Pro ještě hlubší transformativní zážitek si celý proces sepište do deníku:

•  své pocity,
  • AHA momenty,
  • naštvání na křivdu z minulosti, kterou pro vás daná věc symbolizovala.

Zanadávejte si, pokud to tak cítíte.

A svůj zápis zakončete sepsáním, jak to chcete od teď. Co chcete, co potřebujete. Od jiných a také od sebe.

Jako odměnu si pak dopřejte něco nového, co vyjadřuje váš nový život – třeba právě krásný nový župan nebo ručník té nejvyšší kvality. Vy za to stojíte!

I vytřídění jedné jediné věci může mít

velmi transformativní a hojivý účinek.

Spojte transformativní sílu vašeho domova a velikonočních svátků a ve vašem životě se začnou odehrávat opravdové zázraky.

Ať jsou tyto velikonoce a všechny další dny pro vás bránou ke šťastnějšímu, naplněnějšímu životu!

Hledáte další inspiraci, jak vytvořit harmonický domov, který vás nebude v životě brzdit, ale naopak podporovat?

Najdete ji v mé knize Návrat domů – Jak být šťastná a plná sil ve 21. století (vydal Smart Press).

… p.s. pokud už Návrat domů máte, tak např. nalistujte kapitolu Třídění nepotřebného – nástroj transformace na str. 82. Nebo na str. 93 kapitolu Domov.